RoweRoma!

Ten post będzie inny niż wszystkie. Chcę opisać mój plan na następne 4 tygodnie – a jest on związany z kolejną, zbliżającą się wielkimi krokami wyprawą. Tym razem środkiem lokomocji będzie rower.

IMAG1067

Mój rumak. To właśnie na nim podbiję świat.

Czas mija zbyt szybko. Pamiętam, jak jeszcze niedawno zastanawiałem się, czy chcę wziąć udział w takim przedsięwzięciu. To było w styczniu, a mamy końcówkę czerwca. Po niezbyt długim namyśle stwierdziłem-  jadę. Spróbuję czegoś innego niż stop, a jednocześnie pozostanę w obrębie niekonwencjonalnych metod przemieszczania się. Takim oto sposobem pozostały 4 dni do wyprawy rowerowej do Rzymu.

1309632-rzym

Co nas czeka? 2000 kilometrów pedałowania, noclegi w namiotach lub organizowane spontanicznie, tysiące kalorii spalanych dziennie, dominacja głodu i zmęczenia. Dużo radości, pewnie i łez, wzajemne wsparcie i pokonywanie własnego umysłu. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy. Hochalpenstrasse – widokowa, alpejska droga wysokogórska.

hochalpenstrasse

Fragment Hochalpenstrasse.

Jedzie 23 śmiałków, głównie z Iławy, Poznania i Śląska. Organizatorem i opiekunem wyprawy jest ojciec Krzysztof Machelski OMI. Trasa planowana: Poznań – Lubawka – Czeskie Budziejowice – Salzburg – Lienz – Wenecja – Asyż – Padwa – Werona – Ravenna – San Marino – Florencja – Piza – Siena – Casta – Loreto – Rzym (-Monte Cassino). Na zwiedzaniu skupimy się głównie w samych Włoszech.

logo_do-rzymu

Logo wyprawy.

Chętnych, którzy chcieliby obserwować przebieg wyprawy ‘na żywo’, zapraszam do polubienia naszego fanpage’a na facebookuhttps://www.facebook.com/pages/roweRoma/810534272298401

W miarę możliwości (darmowego Wi-Fi) będziemy informować o tym, jak nam się jedzie i czy dzielnie znosimy wszelkie trudy na drodze.

10498373_720492801340835_8932769646862917354_o

Trzymajcie kciuki! 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s